Prieskumník skončil svoje pôsobenie


·         Bolo to len pár mesiacov dozadu čo Facebook aktivoval službu  prieskumník. Išlo o to že vývojári Facebooku chceli rozdeliť novinky rôznych stránok a skupín  od bežných používateľov. Pretože prieskumník ktorý nebol až tak obľúbený a Facebook sa ho rozhodol že ho čiastočne obmedzí od stránok ktoré nemáte lajknuté  od tých ktoré sa Vám páčia.

fcb
 
Bolo to hlavne z toho dôvodu že užívatelia sociálne siete v prieskumníku nevideli stránky ktoré sa im páčia , a po väčšine ich nahradili stránky ktoré sa tam ako keby napasovali. Stránky ktoré ste nechceli vidieť ste museli zrušiť alebo ich blokovať aby ste sa dostali k tým ktoré sa Vám páčia.
 
Tieto novinky boli Však presunuté na hlavnú informačnú stránku. Tam ľudia vidia všetko čo sa momentálne na tejto sociálnej sieti deje. Mimochodom všetky novinky ktoré ste pridávali cez stránky či skupiny nemali taký dosah , a sledovanosť ako keď boli viditeľné na hlavnej stránky. Teraz Vaše príspevky cez stránky a skupiny uvidia všetci používatelia ktorý majú lajk na stránkach.
 
·         Teraz vychádza taká novinka že všetko čo ste si lajkli uvidíte na Hlavnej stránke a  v prieskumníku nájdete stránky ktoré sú podieľané inými užívateľmi teda stránke ktoré sa páčia Vašim priateľom na Facebooku. Ide aj  o stránky ktoré sú propagované obsahom ktoré iní používatelia zaplatili za reklamu na propagáciu ich služieb či produktov.

monitor
 
Za seba môžem len povedať že mne sa mojom úplne stránky ktoré som si lajkol páčia na Hlavnom Feede a môžem vidieť aj príspevky používateľov aj príspevky tie ktoré sa páčia , a nemusíš zbytočne klikať na výkon ku raketky a presúvať sa do prieskumníka. A v tomto budete určite súhlasiť keďže je jednoduchšie keď vidíte všetko na hlavnej stránke ako by ste sa  mali preklikávať do prieskumníka a hľadať prieskumníku stránky ktoré sa Vám páčia.